LiveZilla Live Chat Software
BİZ SİZİ ARAYALIM

444 35 46 (444 EKİN)

Nasıl Ulaşırsınız?

PLAKALI EŞANJÖR

Kullanım Alanları

Endüstri

Ekin Endüstriyel, plakalı ısı eşanjörleri satışı ile ısıtma - soğutma sektörüne giriş yapmıştır. Yurtdışından ithalatını yapmış olduğu eşanjörler ile adını duyuran Ekin Endüstriyel sektörde hızla ilerleme kaydetmiştir.

Soğutma Grubu Devresi:
Günümüzde endüstriyel tesislerde soğutma ihtiyacının karşılanması için en yaygın kullanılan soğutma kaynağı soğutma kuleleridir. Açık ve kapalı olabilen bu kulelerin her iki çeşidinde de MIT Plakalı Eşanjör kullanılmaktadır. Açık kulelerde ortamdan bir miktar katı partikül suya karışacağı için bu partiküllerin bulunduğu su direk olarak soğutulacak sisteme gönderilemez.

Soğutulacak sistem ile açık kule arasında MIT Plakalı Eşanjör kullanılarak iki sistem iki ayrı devre olarak birbirinden ayrılır ve MIT Plakalı Eşanjörler bütün riskleri kendi üzerine toplar. Zaman içinde oluşabilecek bir kirlenme durumunda sadece eşanjör temizlenerek sistemin tekrar aynı performansta çalışması sağlanır.

Atık Isı Geri Kazanımı:
Sanayi tesislerinde çürük buhar, kumaş yıkamadan dönen sıcak su gibi boşa giden birçok ısı kaynağı vardır. Aynı zamanda tesis içerisinde kullanım sıcak suyu üretimi, ofis ısıtması gibi ısıya ihtiyaç duyan uygulamalar da vardır. Mevcut ısı kaynaklarını ısıya gereksinim duyan kısma iletmek için kullanacağınız MIT Plakalı Eşanjörü ile hem ısınızı boşa harcamamış olursunuz hem de ihtiyacınız olan ısı gereksinimi için ekstra maliyetten kurtulmuş olursunuz.

Üretimde rekabetin gitgide arttığı günümüzde işletmeleri rahatlatacak en büyük faktör giderlerin düşürülmesidir. Giderler içinde en büyük kalemlerden olan enerji giderleri artık herkes için altın değerindedir ve boşa harcanması söz konusu olamaz. Kabaca bir hesapla ısı geri kazanımı için kullanılacak bir eşanjör artık 3-6 ay içerisinde kendisini amorti etmekte ve işletmeye kısa süre içinde artı değer katmaya başlamaktadır.


Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sanayi Ltd.Şti. © Copyright 2014 .
DES Sanayi Sitesi 107. Sokak B14 Blok No:2 Ümraniye İstanbul  TELEFON : +0850 811 04 18